THE ULTIMATE GUIDE TO تاسیس شرکت سهامی عام

The Ultimate Guide To تاسیس شرکت سهامی عام

The Ultimate Guide To تاسیس شرکت سهامی عام

Blog Article

البته توجه داشته باشید که مدیرعامل شرکت مسسولیت محدود می تواند برای مدت محدودی انتخاب شود و لزوما، مدیرعامل شرکت، نباید سهامدار یا عضو هیات مدیره باشد.

توجه داشته باشید که مدیرعامل، می تواند یکی از صاحبان امضا نیز باشد.

رسید پرداخت مقدار لازم التادیه‌ی سرمایه، طبق اساسنامه

شرکت هایی که موسسین آنها قسمتی از سرمایه شرکت را از طریق فروش سهام به مردم تامین می کنند شرکت سهامی عام نامیده می شود و باید بلافاصله قبل یا بعد از نام شرکت عبارت سهامی عام در کلیه اوراق و اطلاعیه ها و اگهی های شرکت بطور روشن و خوانا قید شود (مستفاد از ماده ۴ ل.ا.ق.ت) و سرمایه در موقع تاسیس شرکتهای سهامی عام نباید از پنج میلیون ریال کمتر باشد و در صورتی که بنا به موجباتی سرمایه شرکت سهامی عام در هر زمان کمتر از مبلغ مذکور شود باید ظرف یک سال از طریق افزایش سرمایه – سرمایه شرکت به حد مقرر برسد و در صورت عدم حصول شرکت سهامی عام باید به انواع شرکت های دیگر مصرح در قانون تجارت تبدیل شود و در غیر این صورت هر ذینفع ( سهامدار) می تواند انحلال شرکت سهامی عام را از دادگاه صلاحیتدار تقاضا نماید.

در مورد آورده­ غیرنقد، تعیین اوصاف و مشخصات و ارزش آن به نحوی که بتوان از کم و کیف آورده­ غیرنقد اطلاع حاصل نمود،

دیگر آنکه یک پنجم سهامداران به ترتیبی که در مواد ٩۵ و ٩۶ (ل.ا.ق.ت.) بیان شد. کتبا تقاضای تشکیل مجمع عمومی را برای عزل مدیران بنمایند. دراین صورت هیئت مدیره مکلف است مجمع عمومی عادی را بطور فوق العاده دعوت کند. دراین مورد نیز گفته شده که مجمع می تواد مدیر را عزل کند حتی اگر عزل او جز more info دستور جلسه نباشد.

ثبت برند و توسعه کسب و کارهای خانوادگی و دانشگاهی در بستری حقوقی با پرستیژ ملی.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورتی که اعضا یا سهامداران شخص حقوقی باشند، کپی آگهی تاسیس، روزنامه‌ی رسمی، کپی روزنامه‌ی رسمی آخرین تغییرات، کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده‌ی نماینده‌ی شخص حقوقی

از طرفی برابر دستورالعمل های صادره در تعیین نام شرکت ها، حتماً و باید از اسم خاص استفاده گردد، و این موضوع اسم خاص نیز برای بسیاری از شهروندان و متقاضیان درخواست نام شرکت توجیه نشده و یا توجهی به این موضوع ندارند، لازم است تعریف جامعی از اسم خاص داشته باشیم که ترجیحاً بشرح ذیل بعرض می رسانم:• اسم کلمه‌ای است که می‌تواند مستقیماً نهاد جمله باشد و برای دلالت بر شخص، حیوان، شیئی یا مفهومی به کار می‌رود.

شرکت های سهامی خاص، جابجایی سهامداران و یا همان ورود و خروج سهامداران، تنها توسط صورتجلسه نقل و انتقال سهام امکان دارد.

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

کپی برابر اصل کارت ملی تمام اعضای هیات مدیره، سهامداران و بازرسین

هویت کامل اقامتگاه و شغل مؤسسین، در صورتی که تمام یا بعضی از مؤسسین در امور مربوط به موضوع شرکت یا امور مشابه با آن سوابق یا اطلاعات یا تجاربی داشته باشند ذکر آن به اختصار،

Report this page